İlk Kitabımın Ön Hazırlıkları Başladı

0
1104
Book, school, paper.

Birçok takipçim ve dostum tarafından bana neden bir kitabımın olmadığı hep sorulmuştur. Bu sorunun cevabı ise hep yoğunluğum oldu bugüne kadar. Fakat artık bu mazeretime bir son vermem gerektiğini düşünerek bu yönde birkaç adım attım. Veee ilk fırsatta ilk kitabımı kaleme almaya başlıyorum dostlar…

Yazmayı planladığım ilk kitabın bir dilbilgisi (grammar) kitabı olmasını istiyorum. Çünkü sonrasında yazmak istediğim tüm kitaplar dönüp dolaşıp bir şekilde yine dilbilgisine bağlı olacak. Bu durumda temel niteliği taşıyan bir eserle başlamak en doğrusu olur diye düşündüm.

Piyasada ticari kaygılarla yazılmış çok fazla dilbilgisi kitabı var. Bir kısmının büyük büyük puntolarla şişirilmiş sayfaları varken diğer bir kısmı ise sayfalarda büyük boşluklar bırakarak kitaplarının sayfa sayısı kalın gösterme gayreti içindeler. Ben ise kesinlikle bu tarz bir kitap yazmayı düşünmüyorum. Dünyanın en iyi yayınlarını inceleyip ve onların neleri doğru yaptığını notlar halinde düşerek Türkiye’de yıllarca bir başucu eseri olabilecek çapta bir kitap yazmak istiyorum. Yılların getirdiği mesleki tecrübe ve YouTube platformunda aldığım geri dönütleri de dikkate aldığımda sağlam içeriğe sahip bir eser çıkarabileceğime inanıyorum.

Hazırlamayı düşündüğüm kitabım için şu an herhangi bir isim düşünmesem de bunu YouTube ve sosyal medya üzerinden sizlere sormadan bir adım atmak istemiyorum. Yani bu sürece sizleri de dahil etmek gibi bir planım var.

Değerli dostlarım, bu alanda herhangi bir gelişme oldukça sizlere kişisel websitem ve sosyal medya hesaplarımdan ulaştıracağım. Şimdilik kendinize iyi bakın…

Önceki İçerikNurullahoktem.com Yenilendi…
Sonraki İçerikİş İngilizcesi Setlerime Hazırlanıyorum
2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar beş milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.