YDS, YökDil ve YDT Üzerine 2 Kelime Kitabı Yazıyorum

0
9102
Book, school, paper.

Dil sınıfları ile çalışmak pek çok İngilizce öğretmeninin hayallerini süsler. Okulumda sınıf sınıf gezip dil sınıflarını tanıtmamın bir neticesi olarak açtığım ilk sınıftan bugüne kadar pek çok dil bölümü öğrencisi yetiştirmek nasip oldu. Bu hayalimi daha da öteye taşıyabilmek için tüm dil bölümü öğrencilerine ulaşabilecek bir eser yazmam gerekirdi…

Birkaç senedir hayalini kurmakta olduğum ilk eserim için Aralık ayı sonundan beri planlama ve hazırlıklar yapmaktayım. Bugün itibariyle bir kitap niyetiyle çıktığım bu heyecan verici yolculukta iki cilt olacak güzel bir eserin %85’lik içeriğini hazırladığımı siz değerli dostlarım ve takipçilerimle paylaşmak isterim.

Kitapların içeriğine dair küçük bir tüyo verebilirim. İlk iki kitabım ileri düzey İngilizce sınavlarına hazırlanan adaylar için kelime sorularından oluşan soru bankaları olacak. Ayrıca genel kültüre dair çok ince detaylarında olduğu sorular kimi zaman zorlayıcılığıyla ve kimi zaman da içerdiği ek kelimlerle sizlere faydalı olacaktır.

Süreci başarılı bir şekilde tamamına erdirebilmem için manevi desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum dostlar…

Önceki İçerikÖğrencilerimle “Bon Voyage” Adlı YDS Paragraf Kitabımızı Yazdık
2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar beş milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.