Video Çekim Sürecinizi Anlatır mısınız?

0
791

Video derslere başlamadan önce yorumlardan gelen taleplere de bakıyorum. Kimi zaman öğrencilerimin de konu önerileri oluyor. Ders konusuna karar verdikten sonra benim için yoğun bir çalışma süreci başlıyor.

  • Hazırlanacak ders ile ilgili alanındaki en iyi kaynakları inceleyerek kendime göre ders notları çıkarıyorum. Tüm kaynaklardan harmanladığım konu açıklamalarına kendimden de bir şeyler katarak bir taslak çıkarıyorum.
  • Daha sonra sıra örnek cümlelere geliyor. Günlük hayatta en sık karşılaşılan sözcüklerden oluşturmaya çalıştığım örnekleri de tek tek düzenliyorum.
  • Şu an için çekimleri evimde yaptığım için sessizliğin sağlandığından emin olup ve tüm kapıları kapatıp odama geçiyorum.
  • Ders çekimine geçtiğim andan itibaren dış dünya ile tüm bağlantılarımı kesiyorum. Hiçbir videom tam olarak bitmeden odamdan dışarı çıkmam genelde. Prensip olarak başladığım işi o gün bitirmeliyim.
  • Video çekimleri bittikten sonra videoları düzenleyerek montajlanması gereken yerleri kesip biçiyorum. Bu aşamadan sonra bir veya iki kez aynı videoyu herhangi bir hata olmaması için tekrardan izliyorum.
  • Son aşamamız YouTube’a yüklemek ve sosyal medya aracılığı ile duyurmak. Videoyu yükledikten sonra tüm yorgunluğumu unutuyorum.
  • Her video çekimi ortalama 3 saatimi alıyor. Fakat sizlerin faydalandığını ve yeni derslerimi beklediğinizi bilmek buna değdini gösteriyor.

Eveeet arkadaşlar, işte bir dersimi yayına verene kadar tüm bu aşamalardan geçiyorum. Faydalı bir ders olması temennisiyle dersimin izlenmesi ise en son aşamamı oluşturuyor.

 

Önceki İçerikYouTuber Olmak Nasıl Bir His?
Sonraki İçerikYouTube’da Yaşadığınız En İlginç Olaylar Nelerdir?
2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar beş milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.