Yeni YouTube Kanalları Düşünüyor musunuz?

0
1110

Güzel bir soru… 2 yeni kanal kurma düşüncem var aslında. Fakat bu projelerimi hayata geçirebilmek için bir stüdyoya veya ofise ihtiyacım var. Böyle bir ortama kavuştuğum anda hemen harekete geçerek projelerimi hayata geçirmek istiyorum…

  1. İlk kanalımı tüm dünyaya İngilizce eğitimi verebileceğim bir kanal olsun istiyorum. Ülkemiz insanının yeri geldiğinde neler yapabileceğini göstermek adına güzel bir proje olur diye düşünüyorum. Fakat şu an yaptığım video çekimlerine göre daha fazla vakit alacağına inanıyorum. Uygun ortam ve koşullar oluştuğunda bu yeni kanal projem için ilk adımları atmak isterim
  2. İkinci kanal projem ise Türkçe öğrenmek isteyen yabancılara İngilizce olarak Türkçe eğitimi vermek ve Türkçemizin çok daha fazla insana ulaşmasını sağlamak. Bu alanda da YouTube üzerinde çok büyük bir eksiklik olduğunun farkındayım. Fakat Türkçe, gerçekten de anlatımı kolay bir dil değil. Bu nedenle önce bir öğrenci gibi ders çalışıp sonra detaylarına hakim bir şekilde videolara geçmem gerekecek. Oldukça yorucu olacağının farkındayım.

Yukarıda açıkladığım bu iki kanalı cidden kurmayı çok istiyorum. Bu kanallarla birlikte mevcut kanalım elbette ki yoluna devam edecektir. İnşallah uygun koşullar oluşur ve uluslararası olan bu iki projemi de hayata geçirebilirim.

Önceki İçerikVideo Çekimlerinde Keşke Dediğiniz Şeyler Var Mı?
Sonraki İçerikUdemy Platformuna’da Adım Attım
2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar beş milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.